
Nepaisant Jūsų odos tipo ar odos problemų, atrodo, kad yra tūkstančiai prausiklių, suformuluotų su konkrečiais ingredientais šioms problemoms gydyti. Pradedant nuo su spuogais kovojančio benzoilo peroksido iki stipriai drėkinančios hialurono rūgšties. Dauguma mūsų sustoja prie ingredientų sąrašo, kai reikia rasti tinkamus odos priežiūros produktus. Ir nesupraskite manęs klaidingai, tai yra vienas geriausių būdų suprasti ar produktas bus tinkamas būtent Jūsų odai.
Bet yra dar viena svarbi savybė, kurią, tikėtina, ne visada įmanoma pastebėti vien paskaičius prausiklio etiketę, tai – pH. Mūsų odos pH (ir kosmetikos produktų, kuriuos naudojame, pH) gali labai pakeisti odos išvaizdą, pojūtį, pagerinti, o kartais net ir pabloginti bendrą odos būklę.
Kas yra pH?
pH (vandenilio jonų rodiklis) – tai dydis nusakantis vandenilio jonų aktyvumą. Arba kitaip sakant parodantis tirpalo rūgštingumą arba šarmingumą. Visiškai apibendrinant, viskas aplink mus turi pH, kuris matuojamas skaičiumi nuo nulio iki 14, priklausomai nuo to, ar tai rūgštis ar šarmas. Kuo daugiau vandenilio jonų medžiagoje, tuo mažesnis pH, tuo tirpalas rūgštesnis. Ir atvirkščiai, kuo mažiau vandenilio jonų medžiagoje, tuo didesnis pH ir tuo daugiau šarminės medžiagos.
♦ Rūgštinė medžiaga: pH 0-6
♦ Neutrali medžiaga: pH 7
♦ Bazinė/ šarminė: pH 8–14
Vanduo laikomas neutraliu, kai jo pH yra septyni – viskas, kas yra žemiau pH 7, laikoma rūgštine medžiaga ir atvirkščiai. Kalbant apie mūsų odą, svarbu gerai suprasti, koks yra aukšto ir žemo pH lygis, dėl vienos svarbios priežasties: tai leis tiksliau pasirinkti kosmetikos produktus, kurie ne tik išlaikys esamą odos būklę bet ją padarys sveikesnę ir laimingesnę.
Mūsų odos pH
Mūsų odos pH svyruoja nuo 4 iki 6. Tai reiškia, kad oda yra šiek tiek rūgštinė ir natūraliai siekia išlikti tokia. Tad grįžkime į šio straipsnio pradžią ir pagalvokime apie kosmetikos produktus ir jų pH lygį.
Idealus odos priežiūros produktų pH
Mūsų oda jaučiasi geriausiai esant natūraliam pH lygiui (4–6), o tai reiškia, jog odos priežiūros produktų (įskaitant prausiklį) pH būtų identiškas arba artimas natūraliam odos pH. Na ir pirmasis klausimas, kuris turbūt Jums kyla tai – Kas atsitiks, jei naudosite pH ne subalansuotą valiklį? Na iš tiesų, nepajusite pasekmių iškart, tačiau reikia turėti omenyje, kad naudojant tokias priemones kasdieną odos pH lygis bus natūraliai iškreiptas, kas gali iššaukti tam tikrų problemų vėliau.
Įprastai stipriai putojantys veido prausikliai padidina odos pH iki 10, o putų neturintys arba kitaip sakant, kreminiai prausikliai, išlaiko odą natūralaus pH lygyje.
Žemo pH veido prausiklio naudojimo pliusai
- Paprastai nesausina odos: žemo pH lygio prausikliai dažniausiai pasižymi geline, pienelio ar kremine konsistencija, kuri mažiau išsausina odą nei putojantys prausikliai.
- Tinkami naudoti turintiems egzemą: esant žemesniam pH lygiui, odos paviršiuje esantys lipidai išsaugomi, kas itin svarbu turint egzemą arba dehidratuotą odą.
- Saugo rūgščių balansą odos paviršiuje: plonytis odos sluoksnis susidedantis iš aliejaus, prakaito ir riebalų rūgščių mus kiekvieną dieną apsaugo nuo potencialiai kenksmingų bakterijų, virusų ir aplinkos taršos. Žemo pH lygio prausikliai teigiamai veikia šį sluoksnį ir sumažina tikimybę atsirasti bėrimams, egzemai ir smulkioms veido raukšlelėms.
Ką daryti jei mano turimas prausiklis yra aukšto pH lygio?
Ne visi prausikliai, kurių pH yra aukštas yra blogi. Tiems, kurie turi specifinių odos problemų, kurie gali lengvai toleruoti šarmines ir sausinančias medžiagas, tokie prausikliai gali būti netgi labai naudingi. Aukštesnio pH lygio prausikliai labiau panašūs į ploviklius, kurie kruopščiai valo odą; todėl riebios odos savininkai gali net nepajusti, kad naudoja tokį prausiklį.
Jei turite stipriai putojantį prausiklį ir jaučiate, kad jis išsausina odą – nenaudokite tokio prausiklio kas dieną. Aukšto pH lygio prausikliai gali būti naudojami kaip pagalbinė priemonė kartą ar kartus per savaitę, norint itin gerai pašalinti nuo odos nešvarumus.
Kaip sužinoti, ar prausiklio pH lygis yra žemas
Taigi, jau žinome, kad žemo pH lygio veido odos priemonės yra tinkamos beveik visiems odos tipams, tačiau kaip žinoti, kad naujojo prausiklio pH yra žemas? Vienas iš būdų tiesiog išbandyti priemonę naudojant pH tikrinimo juosteles. Na, bet yra ir šiek tiek paprastesnis būdas. Arba netgi du būdai.
Pirma, ieškoti ant etiketės, kad produktas yra žemo pH lygio arba pH subalansuotas.
Antras ir turbūt geriausias būdas sužinoti, ar prausiklis yra subalansuotas ir tinkamas mūsų odai tai rinktis ne putojančius, bet kreminės, gėlinės arba pienelio konsistencijos prausiklius. Kitaip sakant, kuo mažiau putų, tuo mažesnis pH lygis, tuo prausiklis bus tinkamesnis Jūsų odai.