
Veido kontūravimas, šiomis dienomis tapo itin svarbia makiažo atlikimo dalimi. Šios technikos pradžiamokslis tapo kertine tema bet kokiuose makiažo kursuose, o be tamsesnės kontūravimo priemonės ar bronzanto neįsivaizduojama nei viena kosmetinė. Atrodo, kad ši mada atėjo visai nesaniai, tačiau veido kontūravimas tikrai negimė prieš keletą metų ir tikrai šios technikos pradininkas nebuvo KIm Kardashian visažistas Mario Dedivanovic. Skruostikaulių šešėliavimas arba kitaip, tiesiog įgimtų veido bruožų paryškinimas, buvo pradėtas naudoti dar 16 a.
1500–1600
16 a. viduryje galima rasti užuominų apie tai kaip Elžbietos I valdomojoje Anglijoje aktoriai naudojo kreidą ir suodžius paryškinti savo veido bruožus, kad auditorija geriau matytų norimą perteikti veido išraišką.
1800
Dėl sparčios technologinės pažangos plačiai XIX a. pradžioje natūralų apšvietimą teatruose pakeitė dirbtinas. Prožektorių šviesoje buvo galima aiškiai pastebėti, kad aktorių veidai suodini. Todėl, buvo pradėta ieškoti kuo galima suodžius ir kreidą pakeisti. Pradėti naudoti iš švino pagaminti balti dažai kaip makiažo pagrindas, makiažo atlikimo technika panašėjo į šių dienų. Makiažo pagrindas buvo fiksuojamas pudra, naudoti skaistalai, pieštukai, kuriais pabrėžiamos lūpos ir antakiai.
Įdomus faktas, jog iki XX a. pradžios beveik niekas be aktorių ir prostitučių nenaudojo kosmetikos. Karalienė Viktorija ne kartą pabrėžė, jog kosmetikos priemonės yra netinkamos dorom panelėms ir moterims, todėl pudruoti ir dailinti veido bruožus gali tik aktoriai ir prostitutės. Dėl priemonių nepopuliarumo visuomenėje, kosmetika buvo pardavinėjama tik specializuotose kostiumus ir kitus reikmenis teatrui pardavinėjančiose parduotuvėse arba vaistinėse.
1920–1930
Laikui bėgant ir televizijai populiarėjant vis daugiau dėmesio buvo skiriama filmams. Tačiau kaip ir teatre aktoriams buvo svarbu, kad veidas būtų kuo išraiškingesnis. Veido kontūravimas tapo nebeatskiriama įvaizdžio detale. Žymi vokiečių aktorė Marlene Dietrich savo veido bruožus pabrėždavo kasdien, o be kontūravimo neįsivaizdavo nei vieno savo makiažo. Marlene itin didelį dėmesį skyrė apšvietimui filmavimo metu, makiažu bei tinkamais šviesos šešėliais visada stengdavosi sukurti įspūdį, kad jos veido kontūrai yra natūraliai itin išraiškingi.
1934
Max Factor – buvo vienas iš garsiausių to meto makiažo meistrų kūrusių įvaizdžius itin populiariems filmams. Tuo metu daugelis aktorių patys sau atlikdavo makiažą, šukuosenas. Max Factor itin daug laiko praleisdavo filmavimo aikštelėse ir matė kaip gerai visiems žinomi aktoriai atlikdavo savo veido transformaciją, o pagrindinė technika buvo iliuzija, jog veidas turi išraiškingus, gilius bruožus. Įkvėptas aktorių atliekama makiažo technika kontūruojant veidą, Max Factor 1945 m. Savo makiažo mokykloje paskelbė pirmąją mokymo žingsnis po žingsnio programą, kurioje buvo aiškinama kaip taisyklingai keisti veido formą, pagilinti arba iškelti reikalingas veido sritis.
Galima paminėti, jog kontūravimas iki Mac Factor buvo atliekamas tiesiog įprastai, neretušuojant aštrių linijų. Meistro dėka jo atliekami darbai tapo labiau su dimensija, atsirado skirtingo atspalvio šešėlių.
1944
Ben Nye buvo dar vienas iš gerai žinomų to laikotarpio makiažo specialistų. Šis meistras atliko grimus filmuose „Vėjo nublokšti“ ir „Beždžionių planeta“. Ben Nye prisidėjo ir prie makiažo priemonių kūrimo. Produktų linija pavadinta jo vardu skirta profesionaliems darbams ypaę vertinama ir dabar, tik galbūt nelabai žinoma šiuolaikiniams visažistams. Kultinė tapusi fiksuojanti, geltoną atspalvį turinti pudra (ang. Banana Powder) tapu produktu, hitu, be kurio neįsivaizduojama šių laikų kontūravimo technika.
1950s
1950-tieji buvo senojo Holivudo žavesio metai. Filmai su Aubrey Hepburn, Marilyn Monroe ir Elizabeth Taylor buvo pilni moteriško žavesio ir blizgesio. Pasižiūrėjus iš arčiau į tuo laiku atliktus portretus, matyti, kad visuose juose garsios moterys kontūruoja veidą, arba nekaltai patamsina ir pašviesina tas sritis, kurias nori išryškinti ir pabrėžti. Tuo metu, tai atrodė tik natūralus šešėlių žaismas. Makiažo paslaptys buvo žinomos tik aktorėms, visažistams ir saujalėj smalsuolių, kurie studijavo makiažo atlikimo subtylybes.
1990s
Garsenybių makiažo specialistas – Kevyn Aucoin – puošė tokias garsenybes kaip Gwyneth Paltrow, Cindy Crawford ir Janet Jackson. Jo sukurtas subtilus kontūravimas su plonais antakiais tapo jo išskirtiniu darbo bruožu. Tačiau visos makiažo technikos, o ypač kontūravimas tebuvo profesionalų atliekamame makiaže – filmams , teatrui, raudonajam kilimui.
2010
2010 – tieji tapo perversmo metais grožio pasaulyje. Socialiniams tinklapiams užimt svarbią vietą kasdieniniame gyvenime, Kim Kardashian pradėjo viešai publikuoti savo „prieš ir po“ makiažo nuotraukas. Nuotraukose atskleisdžiama kaip ji naudoasi skirtingų atspalvių priemonėmis išryškinti veido bruožus. Kontūravimo technika tampa nebe didžiąja visažistų paslaptimi.
2013–2014
Kontūravimas tapo fenomenu, garsūs prekiniai ženklai vienas po kito išleidžia priemones, kuriose maišomi tamsesni ir šviesesni atspalviai. Iš subtilaus ir vos pastebimo, veido šėšialiavimas tampa ryškiu ir naudojamu net kasdieniniame makiaže. Šią techniką taiko tokios podiumo garsenybės kaip Joan Smalls, taip pat Youtuber žvaigždės savo miegamuosiuose. Būtent Youtuber grožio guru video vaizdeliuose galima matyti gyvas veido trasformacijas makiažo pagalba.
Šios dienos
2016 m. rudenį dizaineriai iš Hood by Air išties sau leido kontraversišką pasirodymą ant podiumo. Modeliai pasirodė su stipriai kontūruotu, bet neretušuotu ir neišsklaidytu makiažu. Tai buvo lyg akistata su naująja no makeup mada, kurios iš esmės pagrindinis tikslas ir yra puikiai kontūruotas veidas ir kartu su Instagram garsenybėmis, kurios savo milijonams sekėjų rodo kaip įmanoma transformuoti veidą.
patinka blogas labai!
idomiai kaip..galvojau, kad cia tik nesenai viskas atsirado