Dekoratyvinės kosmetikos parduotuvėse dažniausiai galime rasti šešėlių paletes sudarytas iš 3 ir 4 skirtingų šešėlių atspalvių. Trijų atspalvių paletes išties paprasta naudoti, todėl jos ir yra tokios populiarios. Tačiau ar išties žinote kaip tiksliai naudoti trijų atspalvių šešėlių paletę? Šiame straipsnyje pateikti patarimai taip pat bus naudingi jei turite trijų skirtingų atspalvių vienetinius šešėlius.
Untitled

Paveikslėlyje galima matyti kaip įprastai atrodo tokia paletė. Pirmasis atspalvis yra šviesiausias, o kitos spalvos atitinkamai tamsėja. Šviesiausias arba pirmasis atspalvis skirtas akių kampučiui ir sričiai po antakiu išryškinti, antroji – vidutinio stiprumo spalva yra pagrindinė, tai yra dominuojanti akies voko spalva, o tamsiausia skirta paryškinti voko linkiui.

Kad galėtume pradėti daryti akių makiažą turime prisiminti, kad paakių oda turi būti padengta paakių maskuokliu bei užfiksuota biria ar kompaktine pudra, o judrusis akies vokas padengtas vokų baze arba paakių maskuokliu ir taip pat užfiksuotas biria pudra arba kūno spalvos šešėliais. Tai itin svarbu, nes jei pradėsime daryti akių makiažą, o vokų bazė bus neužfiksuota vokais bus drėgni ir šešėliai gali subėgti į raukšles. Kai akių zona paruošta makiažui galime pradėti.

1 žingsnis. Judrusis akies vokas padengiamas vidutinio atspalvio šešėliu. Galite naudoti šepetėlį su kempinėle arba plokščią vidutinio dydžio natūralaus plauko šepetėlį. Stenkitės nepakilti aukščiau voko linkio, taip pat palikite nepadengtą šešėliu vidinį akies kamputį.

Zivile_makeup_1 zingsnis

2 žingsnis. Tamsiausia spalva paryškiname voko linkį taip lyg formuotume horizontalią V raidę. Retušuojame linijas ties voko linkiu ir blakstienų augimo kontūru. Svarbiausia nepalikti griežtų linijų. Taip pat šešėliais išpiešiame liniją, pratęsiant apatinę blakstienų augimo liniją. Viską retušuojame naudodami purų natūralaus plauko šepetėlį.

 Zivile_makeup_2 zingsnis

 

3 žingsnis. Paimame šviesiausią atspalvį ir padengiame  judriojo voko centrą, pašviesiname akies kampučius, bei zoną po antakiais. Akies kampučio nereikėtų šviesinti tada kai akys yra gana toli viena nuo kitos, nes šviesinimas optiškai jas dar labiau atskirs viena nuo kitos. Jei matome, kad liko aštrių linijų – retušuojame jas. Norint ryškesnio makiažo galima grįžti prie 2 žingsnio ir dar kartą patamsinti išorinį akies kamputį arba apatinę blakstienų augimo liniją.

 Zivile_makeup_3 zingsnis

4 žingsnis.  Galite paryškinkite akies kontūrą pieštuku arba skystu akies kontoru, blakstienas padenkite juodu arba kitos spalvos tušu.

 Zivile_makeup_4 zingsnis

 

Visažisto patarimas. Nesvarbu kokio tipo šešėlių paletę turėsite ar kokių spalvų ji bus, jei nežinote kaip tiksliai pasirinkti spalvas ir kokia eilės tvarka jas naudoti, geriausia pirma pažvelgti į atspalvius ir juos surikiuoti nuo šviesiausio iki tamsiausio. Patį šviesiausią atspalvį pasilikite padengti ir išryškinti zoną po antakiu ir akies kamputį, visi kiti atspalviai bus tinkami atliekant likusį akių makiažą. Šį taisyklė taip pat pravers jei turite kelias paletes, nes visada galite maišyti atspalvius bet išlaikydami tą pačią: šviesus – tamsus atspalvių taisyklę. Nebijokite eksperimentuoti.