Klaidinga manyti, kad gero ir profesionalaus  makiažo neįmanoma atlikti be daugybės makiažui skirtų priemonių. Iš tiesų dauguma jų naudojamos tam, kad makiažą būtų galima atlikti kuo greičiau, tačiau svarbiausias įrankis visada išlieka rankos. Makiažo bazę, pagrindą, kreminius šešėlius ar skaistalus galima drąsiai tepti pirštais. Visgi, biriai ar kompaktiniai pudrai reiks įsigyti makiažo teptuką.

Teptukai

Įgudęs meistras puikiai žino, kuris šepetėlis suteikia norimą makiažo pagrindo tekstūrą ar padeda tolygiau paskirstyti šešėlius ant akies voko.  Darant kasdieninį makiažą namuose nevertėtų investuoti į didelius makiažo šepetėlių rinkinius, čia svarbiausia kokybė, o ne kiekybė. O naujus įsigyti kai senieji jau atrodo netinkami naudoti arba į savo kasdieninę makiažo rutiną norite įtraukti ką nors naujo. Taigi, toliau kalbėsime apie makiažo teptukus, jų skirtumus, panaudojimo galimybes ir ypatumus.

Makiažo teptukai skirstomi į natūralaus plauko ir sintetinio pluošto teptukus. Natūralaus plauko teptukai gaminami iš meškėno, ožkos, sabalo, voverės, kupranugario, ponio, jaučio šerelių. Būtent nuo plauko tipo priklauso teptuko kietumas arba minkštumas. Plauko kietumas arba minkštumas nulemia kokį efektą gausime atlikdami makiažą šiais teptukais. Minkšti ir purūs šepetėliai suteikia lengvą, švelnų efektą ir tinkami padengti visą veidą biria pudra, skaistalais, akių vokus – šešėliais. Kuo kietesnis šepetėlis tuo tiksliau galime išgauti linijas ar kontūrus.  Teptukai pagaminti iš sabalo ar meškėno šerių bus pakankamai kieti, todėl tiks akių, antakių, lūpų kontūrams pabrėžti. Vidutinio kietumo teptukai naudojami odą padengti skystos konsistencijos priemonėmis. Pagal makiažo teoriją, šepetėliai pagaminti iš natūralaus plauko naudojami su sausomis makiažo priemonėmis, sintetinio pluošto su skystos konsistencijos. Dėl natūralaus plauko sudėties, tokie šepetėliai linkę į save sugerti daugiau priemonės, būtent dėl to nemėgstami naudojant su skystomis priemonėmis. Makiažo teptukai dažniausiai skirstomi į veido, antakių, akių ir lūpų šepetėlius arba pagal savo atliekamą funkciją.

Zivile_makeup makiazo teptukai pagrindui bazei

Paveikslėlyje pateiktos pagrindinės teptukų formos su kuriomis galite lengvai paskirstyti skystos konsistencijos priemones. (iš kairės į dešinę: ang. flat/paddle brush,  stippling/duo-fiber, flat/round-top kabuki brush, buffing brush). Kosmetikos parduotuvėse galima rasti dar daugiau skirtingų formų teptukų, kurie bus skirti skystos konsistencijos priemonėmis dengti veidą, trumpiau tariant skirti makiažo pagrindui paskirstyti ant veido. Ar turėsite vieną ar du, o gal naudosite specialią kempinėlę, svarbiausia atminti, kad teptukas turi tolygiai paskirstyti skystas priemones ir nepalikti nelygumų ar linijų. Kaip ir minėta ankščiau, skystam makiažo pagrindui, bazei geriau naudoti sintetinio plauko šepetėlius. Tam, kad skystos konsistencijos makiažą pagrindą būtų galima padengti ant veido greitai ir patogiai, teptukai makiažo pagrindui naudojami pakankamai dideli.

Zivile_makeup makiazo teptukai maskuokliui

 

Probleminėms veido sritims maskuoti dažniausiai naudojami kur kas mažesni ir patogesni (iš kairės į dešinę: ang. flat concealer brush, fine- tip brush, concealer buffing brush). Užfiksuoti maskuoklius biria ar kompaktine pudra patogiausia naudojant natūralaus plauko purius vidutinio dydžio šepetėlius (pirmas iš dešinės).

Zivile_makeup makiazo teptukai biriems produktams

Paveikslėlyje galima matyti įvairių formų teptukų, kurie skirti sausais produktais padengti veidą. (iš kairės į dešinę: ang. llush brush (round), blush brush (tapered), blush brush (angled), stippling brush, powder brush setting brush,  bronzer/blush/powder brush). 5 ir 7 teptukai yra dideli purūs minkšti, jie skirti dengti veidą biria, kompaktine pudra. Mažesni – skirti skaistalams, sausam veido modeliavimui atlikti.

Atliekant akių makiažą, pasirinkti tinkamus teptukus šiek tiek sudėtingiau, nes funkcijų, kurias turi atlikti teptukas taip pat žymiai daugiau.

Zivile_makeup makiazo teptukai akims

Paveikslėlyje pateiktos akių makiažo teptukų formos pagal atliekamą funkciją (iš kairės į dešinę: ang. angled brush, line – tip liner brush, lay – down brush, crease brush, blending brush, smudge brush, pencil brush). Žemiau pateikti tikslesni aprašymai, kam kiekvienas šepetėlis skirtas.

1 – kirstas teptukams antakiams paryškinti. Gali būti taip pat naudojamas su gelinių akių pravadimu.
2 – plunksnelės formos teptukas skirtas akių linijai skystu apvadu pabrėžti.
3, 6 – teptukai, skirti padengti akies voką šešėliais, formuoti akies lanką.
4, 5 – teptukai, skirtas sklaidyti, retušuoti šešėliams.
7 – pieštuko tipo teptukas, skirtas tikslesnėms linijoms išgauti.

Kodėl skiriasi 3 ir 6 teptukai? Ar reikia turėti abu? Tikslaus atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo Jūsų. Bet, jei turite mažas, siauras, gilias akis geriau nesirinkti didelių purių šepetėlių, nes jie tiesiog bus per dideli, geriau rinktis tokios pačios formos, bet mažesnius.

Zivile_makeup makiazo teptukai biriems produktams blizgesiui suteikti

Modeliavimo, šviesinimo šepetėliai (iš kairės į dešinę ang. small tapered brush, smal angled brush, fan brush, flat brush)

1 – teptukas skaistalams.
2 – kirstas purus teptukas skaistalams, veido modeliavimui. Tinkamas bronzantui paskirstyti ant veido.
3 – vėduoklės tipo teptukas. Tinkamas skaistalams, kurie turi ypač daug šviesą atspindinčių dalelių dengimui (ang. highlighter).
4 – tankus šepetėlis skirtas veido modeliavimui, skruostikauliams pabrėžti.

Kitos priemonės

Makiažo kempinėlė – skirta paskleisti ir padengti pieštukines, kremines, skystas kosmetines priemones ant veido (pvz. veido kremas, makiažo bazė, pagrindas, kreminiai skaistalai, skystos modeliavimo priemonės). Norint sukurti stipresnį efektą, kempinėlė gali būti naudojama padengiant veidą biria pudra, tačiau tokiu atveju perteklius visada pašalinamas lengvu teptuku. Makiažo kempinėles visada naudojamos drėgnos, tam, kad į vidų nesugerto priemonių.

Zivile_make_up trikampe kempinele

Trikampio formos kempinėles – buvo pirmosios kempinėlės pradėtos naudoti atliekant makiažą. Smailusis kraštas skirtas maskuoti problemines vietas, odą aplink akis, nosį. Plokščiąja puse – patogu padengti likusį veidą. Didelis privalumas, kad šios kempinėlės yra vienkartinės, todėl nereikia nerimauti kaip jas taisyklingai prižiūrėti ir plauti, taigi puikiai tiks ne tik namuose, bet ir keliaujant. Jei esate alergiška lateksui, galima rasti kempinėlių be jo.

Zivile_makeup_ makiazo kempineles1

Lašo formos kempinėlės – naujos kartos, ypač populiarios kempinėlės. Jos ypatingos dėl savo išskirtinės ir specialiai įvairiems veido paviršiams makiažu dengti pritaikytos formos. Gali būti įvairių dydžių (mažesnės skirtos probleminėms veido sritims ir ypač didelės – skirtos maskuoti kaklui, dekoltė sričiai, pečiams ar kojoms).

Zivile_make_up blakstienu rietiklis

Blakstienų rietiklis – tai įrankis, skirtas užriesti blakstienas prieš dažant jas blakstienų tušu. Puikiai tinka panelėms, kurių blakstienos ypatingai tiesios, o blakstienų tušas nesukuria norimo efekto. Pariestos blakstienos leidžia sukurti didesnių akių efektą.

Zivile_makeup visos priemones

Vatos diskeliai, pagaliukai ir servetėlės puikiai tinka ne tik nusivalant makiažą, bet ir jį koreguojant. Dvipusiu vatos pagaliuku patogu išsklaidyti šešėlius suteikiant  jiems padūmavusių šešėlių efektą, taip pat maskuojant problemines vietas (spuogelius, pigmentines dėmeles) ar pašalinant blakstienų tušo perteklių. Plonos servetėlės puikiai sugeria riebalų perteklių T zonoje.