Daugelis pasakytų, kad taisyklės yra tam, kad jas laužytume, taip ir atliekant makiažą laikomės gerai žinomų klasikinių taisyklių, bet visada jas galime laužyti. Šiame straipsnyje pateiksiu klasikinę makiažo atlikimo eigą. Visada reikia prisiminti, kad svarbiausia yra gerai paruošta, švari, pamaitinta, sudrėkinta veido oda. Šio žingsnio niekada nepraleiskite. Tačiau ar dengsite veidą makiažo pagrindu ar tik užtepsite ant lūpų blizgio priklauso nuo Jūsų pačių.

Demakiažas

Nesvarbu ar makiažą darote ryte ar dienos metu visada prieš pradedant reikia švariai nuvalyti veido ir aklo odą. Tam galima naudoti priemones, kurios nepalieka riebalų likučio. Demakiažui atlikti naudojamas vatos tamponėlis sudrėkintas su valomąją priemone (pvz. valomosios putos, gelis, putos, pienelis ar valomasis vanduo). Jei naudojate priemones, kurios palieka riebalų likučius ant veido, kaip pavyzdžiui pienelį, veidą papildomai nuvalykite toniku ar losjonu.

Odos drėkinimas

Kad oda išliktų elastinga, neatsirastų šerpetojimų, sausumo, tempimo jausmo, o makiažo pagrindas pasidengtų tolygiai būtina sudrėkinti veido odą. Lengvos tekstūros drėkinamąjį kremą rinkitės pagal savo odos tipą. Papildomai galima naudoti veidui skirtą aliejų arba purškiamas drėkinančias priemones.
Akių zonos odą galima padengti specialiu akių zonai skirtu kremu. Taip pat nepamirškite naudoti priemonės, kuri saugo nuo kenksmingų saulės spindulių. Šio žingsnio nederėtų praleisti atostogaujant, planuojant praleisti daug laiko gryname ore.
Palaukti kol įsigers į odą, likusį drėkinančių priemonių perteklių galima pašalinti naudojant servetėlę. Priglauskite švelniai prie veido ir palaukti kelias sekundes – perteklius susigers į servetėlę.

Paruošus veido odą makiažui galime rinktis arba toliau tęsti ir paruošti veido odą, arba susikoncentruoti ties akių makiažu ir tik vėliau baigti visą veidą. Šis pasirinkimas priklauso nuo to, kokio tipo akių makiažas bus atliekamas.. Darant padumavusio efekto akių makiažą, tikėtina, kad paakių zonoje gali nukristi juodų ar kitokios tamsios spalvos šešėlių perteklius. Nukritę tamsios spalvos šešėliai yra sunkiai nuvalomi, todėl greičiausiai tektų kartu nuvalyti ne tik šešėlius, bet ir makiažo pagrindą paakių zonoje. Dėl to, makiažo meistrai pirma atlieka akių makiažą, o vėliau naudodami makiažo servetėlę pašalina nukritusius šešėlius ir tada pabaigia visą veidą.

Jei daromas lengvas dieninis makiažas ar naudojamos kitos makiažo technikos, kurių metu jau paruošta veido oda nesutepama su šešėliais galima padengti veidą makiažo pagrindu, o tik vėliau atlikti akių makiažą.
Toliau bus pateikiama įprasta makiažo eiga, kada pirma paruošiamas veidas ir tik po to akys.

Makiažo bazė

Makiažo bazės naudojimas priklauso nuo to, kokio tipo makiažas yra atliekamas. Kasdieniniame makiaže galima vengti naudoti makiažo bazę. Tačiau jei jau nusprendėte naudoti, tepkite itin mažai, tik tiek kiek būtina. Padauginus bazės, vėliau makiažo pagrindas gali pasidengti netolygiai. Makiažo bazę galima rinktis pagal odos tipą ir pagal tai, kokio efekto tikimąsi. Pavyzdžiui, esant išsiplėtusiems raudoniems kapiliarams – naudokite žalio atspalvio makiažo bazę, kuri neutralizuos žalsvą atspalvį.
Kaip ir pasirenkant daryti pirma veido ar akių makiažą, taip ir pasirenkant maskavimą ar veido dengimą makiažo pagrindu galimi du variantai. Šiuo metu rinkoje ypač daug makiažo pagrindų, kurie pasižymi pilno maskavimo efektu. Dėl ypatingos konsistencijos, tokios priemonės kartais netgi geriau paslepia veido netobulumus nei tam specialiai skirti korektoriai. Taigi, padengus veidą tokiu makiažo pagrindu gali nereikėti papildomai naudoti maskavimo priemonės, kas mažiau apsunkins odą, makiažas atrodys natūralesnis.
Priklausomai nuo to, kokio stiprumo makiažo pagrindą naudosite nuspręsite ar reikės papildomai maskuoti problemines veido sritis ar ne. Nepamirškite, jei turite tik šiek tiek koreguotinas zonas po akimis, geriau rinkitės stipresnio maskavimo korektorių ir natūralesnę kreminę pudrą ir atvirkščiai, jei oda ypač problemiška geriau rinktis stipresnio dengimo makiažo pagrindą ir dar papildomai naudoti korektorių.

Korektoriai

Maskuojamosios priemonės būna kūno spalvos arba spalvotos. Spalvotos naudojamos neutralizuoti pigmentines dėmes, žydro arba žalsvo atspalvio paakių zoną, rožinį atspalvį žandų srityje.
Maskuoti reikia zonomis: pirma paakius, po to kaktos, smakro ir kitas zonas.

Dengimas makiažo pagrindu

Makiažo pagrindą galima tepti pirštais, kempinėle arba šepetėliu. Visada pradėkite nuo centrinės veido zonos ir keliaukite link veido kraštų, visada nepamirškite patikrinti ar neliko nelygumų ar aštrių linijų ties veido kraštu, smakru. Kitaip sakant ar nesusidarė kaukės efektas. Jei vilkėsite ypač atvirą suknelę ar palaidinę, makiažo pagrindu galima padengti ir kaklą, dekoltė sritį.
Dėl to, kad paakių zona ypač judri, susidaro daug mimikos raukšlelių. Padengus šią zoną paakių maskuokliu vertėtų kuo skubiau šią užfiksuoti sausa pudra. Taip išvengsime makiažo pagrindo subėgimo į raukšleles. Tačiau, jei veidą modeliuosime skystais modeliantais likusios veido odos fiksuoti sausa pudra negalime. Čia galioja klasikinė makiažo taisyklė: skystos kosmetikos priemonės naudojamos su skystomis, o sausos tik su sausomis. Nors šį teiginys kartais laužomas kaip ir visos kitos taisyklės, tačiau dažniausiai ji pasiteisina ir yra plačiai naudojama.

Veido modeliavimas

Veido modeliavimas gali būti atliekamas naudojant skystas, kremines arba sausas priemones. Kreminis veido modeliavimas skirtas atliekant ryškesnį makiažą, kuriuo norima ypač paryškinti veido bruožus. Natūraliam efektui pasiekti gali būti naudojamos sausos priemonės, kurios suteiks veidui natūralų rusvą atspalvį lyg grįžote ką tik iš paplūdimio, o saulė švelniai nurusvino skruostikaulius.

Fiksavimas sausa pudra

Galima fiksuoti naudojant birią arba kompaktinę/presuotą pudrą. Kompaktinė pudra tinkamesnė keliaujant ar naudoti tada kai reikia tik pasitaisyti makiažą. Biri permatoma pudra suteikia lengvumo veidui, neapsunkina.

Skaistalai

Natūraliai kiekvieno žmogaus skruostikauliai turi švelniai rožinio atspalvio. Tai mums suteikia žinojimo, kad žmogus sveikas, gyvybingas. Naudojant ypač stipraus maskavimo makiažo pagrindą arba neutralizavus spalvinius netobulumus natūralus rožinis atspalvis susilieja su kūno spalva ir pranyksta. Tam, kad atlikus makiažas skruostų skaistumas vėl sugrįžtų naudojami skaistalai.

Antakių forma

Antakių pieštuku, geliu, arba šešėliais suteikiama norima spalva ir forma antakiams. Taisyklingos formos ir ilgio antakiai atveria žvilgsnį, akys ir veidas atrodo išraiškingesnis, gilesnis, veidas simetriškesnis.

Akių makiažas

Priklauso nuo to, kokio tipo makiažą atliekame. Atliekant dieninį makiažą galime paryškinti tik akies linkį vienu atspalviu nei odos spalva šešėliais ir naudoti blakstienų tušą.

Akių apvadas

Šis makiažo etapas yra pasirenkamas. Dažniausiai akių apvadas brėžiamas prieš padažant akis blakstienų tušu. Kasdienai galima rinktis rudą, tamsiai mėlyną, pilką, samanų spalvos akių pieštukus, vengti itin sodrios juodos, kuri tinkamesnė proginiams, vakariniam makiažui.

Lūpų makiažas

Apvedamas lūpų kontūras ir naudojami lūpų dažai. Jei akių makiažas ypač išraiškingas reikėtų vengti tamsių atspalvių lūpų dažų ir atvirkščiai – jei akys atrodo natūraliai, galima akcentuoti lūpas.