Mes daug kalbame ir rašome apie tai kaip taisyklingai atlikti nepriekaištingą makiažą, tačiau vis dar mažai diskutuojame kaip taisyklingai jį nusivalyti dienos pabaigoje. Tačiau, bet kurio nepakartojamo makiažo pagrindas yra ne kas kita, o  veido odos būklė. Jautrią ir lengvai pažeidžiamą veido odą reikia visų pirma saugoti, o tai geriausia padaryti taikant taisyklingą veido odos techniką.      Kas dieną kruopščiai nuvalydami makiažą išsaugosime  drėgmę ir švytėjimą veide. Daugelis klysta manydami, jog jei nenaudoja dekoratyvinės kosmetikos kasdieną, tai ir veido valyti nereikia. Susikaupę nešvarumai tokie kaip dulkės, kremo likučiai, negyvos ląstelės kemša poras, oda nekvėpuoja, ji papilkėja, tampa šiurkšti.

Kasdieninis veido valymas turi būti neatsiejama veido priežiūros dalis, nes tik kokybiškai nuvalius odą, vėliau tepamos veikliosios medžiagos efektyviau įsiskverbia į odą bei iki maksimumo atlieka savo funkcijas.

Vienas geriausių būdų užtikrinti švarią veido odą, tai ne tik nuvalyti makiažą, bet svarbiausia nuvalyti odos nešvarumus, kurie kaupiasi per visą dieną ir naktį. Todėl nepamirškite, kad veido odą reikia valyti du kartus  – ryte ir vakare.

Dviejų etapų veido valymas

       Dviejų etapų veido valymas – tai iš esmės, veido valymas naudojant dvi skirtingas valomąsias priemones. Pirmuoju etapu švelniai pašalinama dekoratyvinė kosmetika, apsauga nuo saulės ir susikaupę aplinkos nešvarumai nuo veido odos. Pirmajam etapui galite naudoti Jums patinkantį makiažo pienelį, micelinį vandenį, aliejinį prausiklį. Nuplaukite su švariu, šiltu vandeniu arba drėgnu rankšluosčiu.

Galima sakyti, kad jau padarėme pusę darbo.

Antras etapas – tai veido odos prausimas. Pasirinkite švelnų, kreminės ar želė konsistencijos prausiklį. Galite naudoti įvairius veido elektrinius veido prausimo šepetėlius. Svarbiausia, kad  oda būtų švelniai, bet veiksmingai nuvalyta, nepažeidžiant epidermi barjero.

Akių makiažo valymas

          Dar viena itin svarbi veido sritis yra akys. Dėl išskirtinai plonos hidrolipidinės plėvelės ji tampa labiausiai pažeidžiama veido dalimi reikalaujančia didžiulio dėmesio. Jei naudojate vandeniui atsparų tušą ar akių pravedimą įsigykite specialų valiklį, kuris lengvai pašalintų net ir vandeniui atsparų makiažą. Nespauskite, netrinkite akių zonos, stenkitės elgtis kuo švelniau, taip išvengsite ankstyvų raukšlelių susidarymo.

Veido odos šveitikliai

           Net ir taisyklingai atliekant dviejų etapų veido valymą kasdieną galime pajusti, kad mūsų odai reikia kažko šiek tiek stipresnio nei įprasti veido prausikliai. Viena ar du kartus per savaitę veido priežiūros rutiną galima papildyti ir švelniais odos šveitikliais. Cheminiai (kitaip sakant rūgštiniai) arba mechaniniai (cukraus, kavos tirščių) šveitikliai – tai giliai valančios priemonės, kurios pašalina nuo odos paviršiau sluoksnio negyvas ląsteles, nešvarumus, kurie kemša poras ir trukdo odai kvėpuoti. Naudojant tokias priemones pajaučiamas akivaizdus švarumo ir gaivumo jausmas.

Tačiau, jei tik pradedate savo kelionę link sveikos ir švarios veido odos neskubėkite įsigyti šveitiklių. Geriau paverskite įpročiu kas rytą ir vakarą kruopščiai nusivalyti makiažą ir tada jau galite galvoti kaip praplėsti šią rutiną su kažkuo kas padėtų Jūsų odai tapti gražesnei.

Kuo skiriasi kasdienis veido valymas nuo profesionalaus?

       Daugelis susipainioja galvodami, kad veido valymas atliekamas tik profesionaliose klinikose ir kosmetikos kabinetuose, o kasdieniniam veido prausimui užtenka naudoti specialias makiažui valyti servetėles ar tiesiog vandenį ir muilą prausiantis duše.

Profesionalus veido valymas skirtas tam, kad su specialisto pagalba ir žiniomis galėtumėte pasiekti maksimalių rezultatų, priklausančių nuo jūsų pačių veido odos būklės, kurią gali nustatyti tik profesionalas. Pavyzdžiui giluminiai valymai su AHA ir BHA rūgštimis padės išvalyti giliuosius veido odos sluoksnius, užsikimšusias poras ir inkštirus.

Tačiau taisyklingas  kasdieninis veido valymas leis užtikrinti, kad oda liks švari ilgiau, kvėpuos, suaktyvins ląstelių regeneraciją, išsaugos drėgmės pusiausvyrą.