
Šiuo metu kosmetikos gamintojai siūlo ypatingai platų šešėlių pasirinkimą. Galima rinktis skystus, birius ar presuotus. Straipsnyje DEKORATYVINĖS KOSMETIKOS ASORTIMENTAS (1 dalis) buvo trumpai aptarta kokių rūšių gali būti akių makiažo priemonės. Šiame straipsnyje kalbėsime apie tai kaip pasirinkti tinkamus šešėlius, į ką atkreipti dėmesį, kad šešėlių paletė ar individualūs šešėliai atrodytų ne tik gražiai pakuotėje, bet būtų patogus naudoti.
Štai 3 pagrindinės taisyklės, kurių reikėtų vadovautis renkantis šešėlius ar šešėlių paletes:
1. Visada pasirinkti neutralų atspalvį – tokie atspalviai palengvina tolygų šešėlių pasiskirstymą ant voko, o jeigu naudosite itin ryškius šešėlius neutralus atspalvis sušvelnins kuriamą įvaizdį. Paveikslėlyje galite matyti neutralių atspalvių paletę.
2. Maišykite šešėlių sukuriamus efektus – šešėliai dažniausiai skirstomi į matinius ir blizgius. Jei naudosite akių makiažui tik matinius šešėlius – akys atrodys plokščios ir atvirkščiai – jei naudosite tik blizgius šešėlius, toks makiažas gali atrodyti per daug iššaukiančiai. Naudojant tiek matinius, tiek blizgius šešėlius galima išgauti natūralų įvaizdį, o akims suteikti gilumo, paslaptingumo įspūdį. Paveikslėlyje matote skirtingus šešėlių sukuriamus efektus: matinį ir blizgų.
3. Naudokite šviesų, vidutinį ir tamsų atspalvius – trys skirtingo intensyvumo šešėliai leis sukurti vientisą akių makiažą, spalvos lengvai ir tolygiai pasiskirstys, bus juntamas nedidelis spalvų skirtumas. Atidžiau pasižiūrėję į akies rainelę, pamatysime, kad spalvų pasiskirstymas natūraliai prasideda nuo tamsiausios pačiame centre ir šiek tiek šviesėja į kraštus. Tokios taisyklės laikomasi ir renkantis šešėlių atspalvius. Trijuose paveikslėliuose atvaizduoti trys skirtingi atspalviai. Iš kairės į dešinę – šviesiausias, juo padengiamas didžiausias akies plotas, vidurinis – vaizduoja vidutinio intensyvumo šešėlių atspalvį, juo padengiamas tik akies vokas, o trečiasis paveikslėlis – vaizduoja tamsiausia atspalvį, kuriuo padengiamas akies kraštas.
Atitinkantys odos atspalvį šešėliai
Šių atspalvių šešėliai (ang. blending) ypač reikalingi tam, kad toliau naudojami šešėliai tolygiai išsisklaidytų ant akies voko, o šešėliavimas butų paprastas t. y. viena spalva susilietų su kita. Renkantis tokius šešėlius reikėtų nepamiršti pasinaudoti taisykle Nr. 2 – visada maišyti šešėlių sukuriamus efektus. Taigi, reikėtų turėti vieną matinį ir vieną blizgų odos spalvą atitinkančius šešėlius. Paveikslėlyje galite matyti vidutiniam odos atspalviui tinkančius šešėlius: kairėje yra blizgus, o dešinėje matinis atspalviai. Jei esate šviesesnės odos, visada rinkitės šviesesnio atspalvio šešėlius arba vienu tonu tamsesnius nei kūno atspalvis.
Monochromatinių atspalvių makiažas
Monochrimatinių spalvų derinys tai vienos spalvos skirtingo intensyvumo maišymas. Paveikslėlyje matyti žalios spalvos akių makiažas.
Prie akies kontūro naudojama tamsiausia spalva, o einant į išorę šviesėja. Šešėlių paletėje tai atitinka šešėlių spalvas iš dešinės į kairę.
Polichromatinių atspalvių makiažas
Polichromatinių spalvų derinys laikosi tos pačios taisyklės Nr. 3. Spalvos skirstomos ne pagal atitinkančią spalvą, bet pagal jos intensyvumą.
Tamsiausia spalva prie akies krašto ir voko (tamsiai purpurinė), akies linkyje šviesiausia spalva (rožinė), vidutinio intensyvumo spalva (garstyčių) padengtas apatinis akies kraštas.
Kokia akių šešėlių paletė geriausia?
Dauguma visų pirma klausia, kokių atspalvių šešėliai man tinka ir dera prie akių spalvos? Tačiau pirmiausia aptarsime kokius komponentus turi turėti bet kuri šešėlių paletė, kad ji būtų verta mūsų dėmesio ir tik tada rinksimės spalvas.
Renkantis šešėlių paletę visų pirma reikia įsidėmėti tris ankščiau aptartas taisykles. Paletėje turi būti matinių ir blizgių šešėlių, vienas arba keli neutralūs atspalviai, šešėliai turi būti skirtingo intensyvumo ir pasirinktinai, t. y. priklausomai kokio tipo akių makiažą norite sukurti – odos atspalvį atitinkantys arba tonu tamsesni šešėliai.
Pamėginkime atskirti kaip atrodo verta dėmesio šešėlių paletė. Jeigu šešėlių paletę įsigysite pirmą kartą visada atkreipkite dėmesį kiek blizgių ir kiek matinių šešėlių jį turi. Dešinėje matote blizgių šešėlių paletę, o kairėje – matinę.
Blizgią paletę greičiausiai galėtumėte naudoti tik vakariniam makiažui, teminiam vakarėliui ar diskotekai. O matinės paletės sukurtas įvaizdis atrodys išties gražiai, bet akių makiažui greičiausiai pritrūks kažko žėrinčio, suteikiančio gaivos, spindesio efekto. Sujungę šias dvi paletes gautume, tai ko ir siekiame – pasipuošti vakare, kai reikia daugiau žvilgesio ir atlikti dieninį makiažą, bet neatrodyti niūriai. Taigi, jeigu jau turite Jums patinkančią matinę arba blizgią paletę, jos nereikėtų padėti į šoną kaip netinkamos. Įsigykite trūkstamų vienetinių akių šešėlių.
Visažisto patarimas. Makiažo teorija teigia, kad vyresnės moterys turėtų naudoti matinius šešėlius ir vengti blizgių, nes pagaudami šviesą smulkios blizgančios dalelės gali išryškinti raukšles, akių nelygumus. Drįsčiau abejoti, tinkamai maišomi matiniai ir blizgūs šešėliai kaip tik gali atgaivinti, suteikti jaunatviškumo įspūdį, tik brandžios odos makiažui blzgių produktų nereikėtų padauginti.
Kuri polichromatinių ar monochromatinių atspalvių paletė geresnė? Žemiau matote paletę, kuri išties atrodo graži, itin spalvinga, pavasariška, atrodytų tinkanti daugeliui skirtingų akių makiažų.
Na ir sunku ginčytis, jog tai ne tiesa. Bet kiek tokia paletė išties naudinga kasdieniame ar dalykiniame makiaže? Čia trūksta neutralių, žemės atspalvio arba panašių į kūno atspalvį šešėlių. Tokio tipo atspalviai prigesina spalvingumą, suteikia ramumo žvilgsniui ir pačiam įvaizdžiui. Tokio tipo makiažus lengviau derinti prie bendro stiliaus. Taigi, jei tai pirmoji paletė, tokio tipo šešėlius geriau įsigyti vėliau, kai norėsi paįvairinti rutiną. Arba jeigu vis dėlto mėgstate spalvas ir norite tokio tipo paletės pamėginkite rasti individualių šešėlių, kurie būtent tiks atliekant šešėliavimą arba bus artimiausi odos spalvai.
Tačiau vien monochromatinių atspalvių paletė gali būti per daug niūri, greiti atsibosti. Išties, jei turėsite tik viena paletę, kuri bus sudaryta monochromatinių atspalvių principu galėsite sukurti tik kelis skirtingo tipo makiažus, bet bendrame vaizde spalvinis tonas išliks tas pats.
Taigi, kaip turėtų atrodyti ta geroji šešėlių paletė? Apačioje paveikslėlyje matyti vienas iš pavyzdžių kaip teisingai parinkti ir sugrupuoti šešėliai, kad visi reikalingi atspalviai būtų vienoje paletėje. Pirmoje eilėje matome matinius šešėlius, antroje – blizgius. Galima rasti labai šviesių atspalvių (kairėje), o einant į dešinę – vidutinio ir tamsiausio atspalvio šešėlius dešinėje. Taip pat yra spalvotų šešėlių (tamsiai purpurinė, mėlyna), tinkančių pagal odos spalvą ir neutralių.
Šešėlių paletės ar individualūs šešėliai kainuoja išties brangiai, taigi šis pirkinys tikrai tarnaus ne vienus metus, nes sausų makiažo priemonių galiojimo laikas gali būti ilgesnis nei skystų priemonių, todėl verta investuoti į kokybišką produktą, kuris būtų patogus naudoti.
O kas labiausiai tinka prie rudu akiu ir vakarui?
daug informacijos, nes niekada negaliu išsirinkti kai būnu kokiose europos, viskas atrodo vienodai