Sugrįžtu pas Jus jau ne su apžvalga apie produktus ar technikas, bet su naujais potyriais iš ką tik aplankytos parodos. Ne vienus metus jau lankiausi mūsų lietuviškose grožio parodose: „Pelenė“, „Moters pasaulis“, „The Makeup Lovers“. Dalyvavau visose įmanomose pamokose ir seminaruose. Tačiau nesiliaujantis žinių troškimas ir nusivylimas kokybe mane patraukė paieškoti tarptautinių parodų. Po iš tiesų neilgų paieškų, mano šių metų pasirinkimu tapo IMATS Londone.

Taigi, dabar trumpai kuo ši paroda išskirtinė. IMATS – angl. International Make-up Trade Show – tai tarptautinė makiažo ir grimo meistrų paroda. Pirmoji IMATS paroda įvyko 1997 m. Los Andžele. Žurnalo Make-Up Artist redaktorius Michael Key pastebėjo, kad tuo metu nebuvo renginio, kuris galėtų suburti dvi „barikadų“ puses – makiažo specialistus ir gamintojus, kurie kuria makiažo priemones, vienoje vietoje. Taip gimė dvi IMATS parodos pusės – edukacinė, skatinanti žymiausius makiažo ir grimo artistus dalintis savo patirtimi ir antroji – leidžianti dirbantiems grožio industrijos specialistams įsigyti visų reikalingų priemonių vienoje vietoje.

2002 m. IMATS paroda pirmą kartą surengta Europoje, o 2009 m. paroda pradėta rengti ir Kanadoje (Toronte), 2010 – Sidnėjuje, 2011 m. – Niujorke. Šiuo metu visame pasaulyje ji rengiama 6 kartus per metus ir kaip oficialus IMATS interneto puslapis teigia, nenustoja ieškoti naujų miestų, kurie norėtų turėti tokį renginį suburti pas save.

Paroda trunka 3 dienas. Penktadienis yra skirtas profesionalams (tai yra turintiems specialiąją pro kortelę), o šeštadienis ir sekmadienis visiems norintiems. Pamokos vyksta visas tris dienas ir sakyčiau mano asmenine nuomone penktadienis nėra kazkoks kitoks nei kitos dvi dienos.

Didžiausias skirtumas nuo Lietuvoje vykstančių parodų yra tai, kad pirkdamas dienos įėjimo bilietą, turi teisę ne tik apsipirkti, bet aplankyti bet kurią arba dalyvauti visose tą dieną organizuojamose pamokose, kurios vyksta kas valandą skirtingose auditorijose. Taip pat gyvai matyti kaip kuriami įvairūs filmų personažai, specialiųjų efektų makiažas.

Antrajame galerijos aukšte buvo galima rasti Make up museum arba kitaip makiažo muziejų. Jame surinkti įdomiausi eksponatai sukurti specialiųjų efektų meistrų neseniai filmuotose filmuose, TV šou. Na, o visos parodos kulminacija tai – Battle of the Brushes (teptukų mūšis), kuriame rungtyniauja skirtingų grimo mokyklo mokiniai atkurdami įdomiausius pastarųjų metų personažus.

Ši paroda labiausiai išsiskiria tuo, kad yra orientuota į dirbantį makiažo meistrą. Orientuojasi į filmų, TV šou, video klipų, žurnalų produkciją. Dauguma temų paliestų per pamokas buvo susijusios ne tik su technine puse, bet ir tai kaip reikia atrasti savo stilių, kokių klaidų nedaryti, kaip susidoroti su kylančiomis problemomis kasdieniniame meistro darbe.

Dauguma profesionalios kosmetikos gamintojų savo produkciją parodos metu pardavinėjo su nuolaida, buvo platus pasirinkimas priemonių, kurių įsigyti Europoje yra sudėtinga arba kaina yra pakankamai aukšta.

Mano pačios atsiliepimai tik patys geriausi, nė sekundės nesuabejojau, kad pasirinkau šią parodą, tikiuosi, kad kitais metais taip pat pavyks sudalyvauti.