
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbus korona viruso protrūkį pandemija įprastas gyvenimas labai pasikeitė. Tačiau laikui praėjus, darbai grožio srityje vėl įsibėgėja. Mokslininkai liepia nepamiršti, jog COVID-19 niekur nedingo kaip ir kitos ateities pandemijos. Kokių papildomų priemonių reikėtų imtis norint apsaugoti save ir kitus nuo COVID-19 plitimo ir kaip apsisaugoti nuo ateities pandemijų?
Grožio specialistų darbo išskirtinumas yra tas, jog mes beveik negalime išlaikyti socialinio atstumo dirbdami su klientais. Todėl, itin svarbu sekti valstybės institucijų rekomendacijas ir laiku nustoti vykdyti veiklą jei iškyla pavojus specialisto ar kliento sveikatos sutrikdymui.
Jei laikotės visų higienos standartų, atsakingai rūpintis savo ir klientų sveikata greičiausiai nieko papildomai daryti nereikia. Tačiau jei kyla klausimas, o ką visgi reikėtų daryti, toliau aptarsiu pagrindinius žingsnius, kurių reikia laikytis darbo vietoje kiekvienam visažistui.
Jau ne kartą akcentavau, kad laikytis higienos ir dezinfekuoti makiažo įrankius ir kosmetiką reikia itin kruopščiai ir paverčiant tai įpročiu. Jei dar neskaitėte, labai prašau paspausti čia.
Higienos standartų laikymasis yra svarbus ne tik apsaugant kliento sveikatą, bet ir savo pačių, kaip paslaugos tiekėjų.
Toliau išvardinsiu kelis punktus, kurių reikėtų laikytis darant kiekvieną makiažą:
1. Niekada nepriimkite klientų jei, kaip paslaugos tiekėjas, jaučiatės prastai, pajutote pirmuosius gripo ar peršalimo simptomus. Ši taisyklė galioja ir klientams. Visada pasilikite galimybę atsisakyti teikti paslaugą jei nesate tikri ar klientas iš tikrųjų sveikas.
2. Visažistai privalo plauti rankas prieš pradėdami ir baigę teikti grožio paslaugą, Rankos turi būti plaunamos skystu muilu, nuplaunamos tekančiu vandeniu ir nusausinamos vienkartiniu rankšluosčiu arba rankų džiovintuvu. Papildomai gali būti dezinfekuojamos odos dezinfekcijai skirta priemone.
3. Sudarykite galimybę klientui nusiplauti ir dezinfekuoti rankas odos dezinfekcijai skirta priemone prieš pradedant grožio procedūrą.
4. Paviršiai, prie kurių tiesiogiai (oda, plaukai) liečiasi klientas teikiant jam grožio paslaugą, dengiami vienkartiniu užtiesalu arba valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno paslaugų vartotojo. Jei naudojate paprastą paaukštintą kėdę, ją reikia dezinfekuoti po kiekvieno kliento.
5. Paviršiai ant kurių dedamos kosmetikos priemonės, šepetėliai ar kitos naudojamos priemonės turi būti nuvalomi po kiekvieno kliento, o darbo pamainos pabaigoje ir dezinfekuojami.
6. Visos makiažo priemonės turi būti dezinfekuojamos po kiekvieno kliento.
7. Kempinėlės ir šepetėliai turi būti naudojami kiekvienam klientui atskirai, o darbo pamainos pabaigoje dezinfekuojami ir išplaunami su muilu ir šiltu vandeniu.
8. Vienkartiniai aplikatoriai privalo būti naudojami ir išmetami kiekvieną kartą norint pakartotinai paimti makiažo produktą iš originalios jo pakuotės.
9. Jei klientas pageidauja dėvėkite apsauginę kaukę. Taip pat būtinai dėvėkite apsauginę kaukę jei tai reikalauja įstatymas.
Šios higienos ir sveikatos apsaugos taisyklės nėra tam, kad jų laikytis tik ekstremaliomis sąlygomis. Higienos standartai kaip ir kokybiškai atliktas makiažas yra du neatskiriami dalykai, kuriuos visažistas turi užtikrinti.
Mūsų kaip grožio srities atstovų pareiga užtikrinti, kad klientas mus paliktų ne tik estetiškai ir dvasiškai gražus, tačiau ir sveikas.