Nėra nieko išraiškingiau atliekant makiažą nei dirbtinos blakstienos. Galima sukurti itin natūralų ir paprastą makiažą, bet pridėjus dirbtinas blakstienas akys ir žvilgsnis taps gilesnis ir paslaptingesnis ir aišku atvirkščiai, padūmavusių akių makiažas neatrodys pilnai pabaigtas be ilgesnių ir tankesnių blakstienų.

Zivile_makeup_blakstienos pries po

Dirbtinos blakstienos papratai gaminamos iš dviejų skirtingų medžiagų pluoštų:

1. Natūralaus pluošto. Tokios dirbtinos blakstienos pagamintos iš žmogaus arba gyvūnų plauko. Gyvūninės kilmės blakstienoms gaminti dažniausiai naudojamas Sibiro audinės kailis. Tačiau pastarosios (ang. mink lashes) yra pakankamai brangios, todėl patrauklesnės dėl kainos ir sukuriamo efekto tampa iš natūralaus žmogaus pagamintos blakstienos.
2. Dirbtino pluošto. Dirbtino pluošto blakstienų pasirinkimas ypač platus, kainos svyruoja nuo pačių pigiausių, kurias galima įsigyti tokiose svetainėse kaip ebay.com ar amazon.com bei itin brangių, puoštų svarovskio kristalais ar kitomis dekoracijomis.

Pagal sukuriamą efektą dirbtinos blakstienos skirstomos į:

1. Natūralaus efekto – tokio tipo blakstienos tinka dėvėti dienos metu, oficialiuose renginiuose, susitikimuose, jeigu leidžia veiklos pobūdis netgi darbo aplinkoje. Moterims, kurių akys yra gilios nedidelės, o natūralios blakstienos trumpos – dirbtinės blakstienos susilies su natūraliomis ir sukurs iliuziją, kad blakstienų linija tankesnė, juodesnė. Tokias blakstienas dėvėti patogu, nes jos neapsunkina akių, gali būti derinamos su dieninių ar itin švelniu makiažu.

Zivile_makeup_blakstienu naturalios
2. Dramatiško efekto – tokio tipo blakstienos gali būti ypač tankios ir ilgos. Naudojamos dažniausiai atliekant proginį, vakarinį, sceninį makiažą. Sukuria ryškių akių įvaizdį. Dėl didesnės apimties tokios blakstienos šiek tiek sunkesnės, gali jaustis nepatogumas ant akies voko.

Zivile_makeup_blakstienos dramatisko
3. Blakstienų kuokšteliai – įprasto tipo dirbtinos blakstienos primena natūraliai augančias blakstienas, kurios sudėtos ant lankelio ir primena blakstienų augimo liniją. Tuo tarpu, blakstienų kuokšteliai atitinka individualias blakstienas ir gali būti klijuojamos tik ten kur labiausiai reikia papildyti natūralias. Blakstienų kuokštelius dažnai renkasi nuotakos arba tos, kurios pirmą kartą dėvi dirbtinas blakstienas. Dėl savo lengvumo, jos beveik nejaučiamos ant voko. Labai praktiškos, nes galima pridėti tik tam tikrose vietose (pvz. voko išorėje).

Zivile_makeup_blakstienos individualios - Copy - Copy
4. Teatrinio efekto – kaip ir dramatiško efekto, tokios blakstienos naudojamos kuriant išskirtinį įvaizdį. Dažnai būna spalvotos, papuoštos kristalais, gali priminti gyvūnų plunksnų imitacijas. Dažnai naudojamos fotosesijose, teminiuose vakarėliuose, scenoje.

Zivile_makeup_blakstienos teatrines

Kyla klausimas, kokio tipo blakstienas reikėtų rinktis arba kokių vertėtų prašyti visažisto. Visažistai dažniausiai siūlo dirbtino pluošto blakstienas, visų pirma dėl to, kad klientai niekada nedėvėję blakstienų gali nežinoti, kad yra alergiški natūraliam pluoštui, o antra, dėl to, kad natūralaus pluošto blakstienos būna žymiai brangesnės, tačiau jas galima naudoti ne vieną kartą. Jei tai tik viena proga kai norėsite dėvėti dirbtinas blakstienas, neverta pirkti ypač brangių, o rinktis geros kokybės dirbtino pluošto blakstienas.

Individualias ar pilno lankelio? Čia jau priklauso nuo to, kokio įvaizdžio tikitės. Jei norite prisidėti dirbtinas blakstienas pirmą kartą paprašykite visažisto papildyti tik akies voko kampučius arba rinkitės individualias. Taip pirmą kartą jausitės komfortabiliau.

Dirbtinos blakstienos namuose

Norint prisiklijuoti blakstienas namuose geriau rinktis pilno lankelio blakstienas, nes jas klijuoti šiek tiek paprasčiau. Jei norite paryškinti tik kampučius, galite perkirpti blakstieną pusiau ir išorinę dalį klijuoti prie blakstienų augimo linijos šalia akie s kampučio.

Zivile_makeup_blakstienu kampas

Niekada nenaudokite blakstienų klijų, kurie yra pridėti prie blakstienų pakuotės rinkinyje. Geriau įsigykite nebrangius, bet įprastai pardavinėjamus atskirai. Tokie klijai stipriau fiksuoja blakstienas, o klijuojant tampa lipnūs, todėl blakstienos greičiau prikimba prie voko. Taip pat rečiau dirgina akį, o valant visą makiažą lengviau pasišalina.

Zivile_makeup_blakstienu kampas ant akies

Prieš klijuojant dirbtinas blakstienas visada pamatuokite lankelio ilgi ar jis atitinka akies voką. Blakstienų lankelio kampučius nukirpkite, stenkitės palikti pakankamą tarpą nuo akies kampučio, kad mirksint nejaustumėte blakstienų.

Zivile_makeup_blakstienu pabaiga
Vieną kartą naudotas blakstienas galite dėvėti ir antrą kartą. Švelniai pašalinkite klijų ar tušo pėdsakus laikydami blakstienas indelyje su švariu vandeniu sumaišytu su muilu. Leiskite natūraliai išdžiūti.

Tačiau, bet kokiu atveju prašykite dirbtinų blakstienų! Vaizdas veidrodyje tikrai nustebins gerąja puse.