Kiek kartų per savaitę tvarkotės namuose? Neabejoju, bent kartą į savaitę, visi nors truputį prisiliečiam prie savo namų ar asmeninio kambario tvarkos. Nesvarbu, ar tai tik kelių daiktų padėjimas į jiems priklausančias vietas, ar rimta generalinė tvarka. Bet kiek iš mūsų pagalvoja, kad kosmetinė taip pat reikalauja tvarkos, kad šepetėlius reikėtų išplauti ir dezinfekuoti po kiekvieno naudojimo, o svetimiems žmonėms neleisti naudotis asmeninėmis kosmetikos priemonėmis?

Lietuvoje sakyčiau mažai kalbama apie dezinfekcijos, švaros svarbą atliekant makiažą. Tačiau daugelio užsienio grožio mokyklų, konferencijų, seminarų viena iš kone svarbiausių dėstomų temų yra grožio priemonių, kosmetikos produktų ir pačių meistrų asmeninės higienos standartų mokymas ir diegimas. Kodėl tai nėra svarbu Lietuvoje?

Mane labiausiai stebima kaip apie tokius dalykus nepagalvojama tokiose parodose kaip „Pelenė“, „Moters Pasaulis“ ir pnš., jau nekalbu apie makiažus atliekamus specializuotose parduotuvėse. Meistrai atstovaudami pakankamai gerai žinomas makiažo mokyklas ar grožio salonus, drąsiai kviečia parodos lankytojus atsisėsti ir tiesiog per kelias minutes pasikeisti – išbandyti naują lūpdažį ar akių šešėlius, ar net  pasidaryti lengvą dieninį ar vakarinį makiažą. Na ir išties, tų, kurios nori atsisėsti į visažisto kėdę yra daugybė. Mane ir pačią visada maloniai nustebina nauja patirtis, bet kartais ta patirtis gali būti ne tik skoningai atliktas makiažas bet ir akių ar veido odos infekcija, alergija ar kitas odos pažeidimas. Ir tai tikrai įmanoma, ypač vykstant tokiems dideliems renginiams. Nedaugelis meistrų prieš naują klientą nusiplovė ar dezinfekavo rankas, naudojo tuos pačius šepetėlius ir kas keisčiausia šalia stovintis, galintis šepetėlius dezinfekuoti skystis lieka 9/10-ties kartų nepaliestas. Ką jau kalbėti apie blakstienų tušo aplikatorių, kuris kiekvieną kartą turėtų būti naudojamas naujas.

Mano asmeninė patirtis parodė, kad nedaugelis klienčių turi pakankamai žinių ko turėtų reikalauti iš savo meistrų, kas išties turėtų būti atlikta, kad makiažas būtų ne tik gražus, bet ir saugus. Taigi, toliau pabandysiu apibrėžti kaip teisingai turėtų dezinfekuoti ir laikytis švaros visažistas ir į ką turėtų atkreipti dėmėsį klientas.

Vienkartiniai aplikatoriai

20170630_170650

Vienkartiniai aplikatoriai itin naudingi padengiant blakstienas tušu, lūpas – skystais lūpų dažais ar blizgiu. Kartą panaudojus aplikatorių tai yra paėmus produkto ir panaudojus ant kliento dar kartą jo naudoti negalima. Po kiekvieno pakartotino naudojimo jį reikia išmesti ir naudoti naują. Tam, kad sutaupyti aplikatorių, nes pakartoti padengimą gali reikėti ne vieną kartą, geriausia pasiimti pakankamai produkto su metaline/medine/plasmasine mentele arba naudojamu vienkartiniu aplikatoriumi ant paletės ir tada nuo paletės imant produktą nereikės kiekvieną kartą keisti aplikatoriaus, nes juo pačiu nebeliesime visos produkto tūbelės ar įpakavimo, o tik paletę.

20170630_171432

Iš patirties pastebėjau, kad geriausia naudoti metalinę mentelę ir maišymui skirtą paletę. Metalinius paviršius lengva valyti ir dezinfekuoti, naudojami produktai neįsigeria, nepalieka dėmių, yra ilgaamžiai. Taip pat asmeniniam naudojimui ypač gražiai atrodo stiklinės paletės.

  Patarimas klientui: visada atkreipkite dėmesį ar visažistas turi vienkartinių aplikatorių. Esant poreikiui paprašykite, kad būtinai naudotų juos dengiant blakstienas tušu ar lūpas – blizgiu.

20170630_171516

Vieni iš svarbiausių yra vienkartiniai šepetėliai lūpų dažams arba blizgiams. Čia galioja ta pati vieno karto panaudojimo taisyklė: paėmus lūpdažio iš tūbelės ir padažius lūpas antrą kartą negalima vėl imti dažų iš tūbelės su tuo pačiu aplikatoriumi. Nebent lūpų dažai imami nuo maišymo paletės.

20170630_171411

Tradicinį blakstienų tušą neimanoma naudoti nuo paletės, taigi vienkartinį aplikatorių bet kokiu atveju reiks kiekvieną kartą įstumti į tubelę norint pakartoti dažymą, kiekvieną kartą naudojamas naujas vienkartinis šepetėlis.

Ką visažistas turėtų padaryti prieš paliečiant Jūsų veidą?

Visų pirma nusiplauti rankas ir dezinfekuoti jas dezinfekciniu rankų geliu ar specialia servetėle. Naudoti aliumininę ar stiklinę paletę kremo konsistencijos produktams maišyti. Produktams paimti naudoti mentelę. Darbo aplinka, įrankiai, makiažo priemonės turi būti švarios, taip lyg tomis priemonėmis naudositės pirmą kartą.

Visgi, kyla klausimas, kaip žinoti, pirmą kartą einant daryti makiažą pas visažistą, kad jis laikosi higienos reikalavimų? Kas bus, jei pastebėsite, kad kyla įtarimų, bet jau sėdėsite visažisto kėdėje? Štai keli mano patarimai ką reikėtų padaryti prieš/per vizitą :

  1.  Paprašykite nufotografuoti darbo vietą, paklauskite apie dezinfekcijos būdus. Atsakingas visažistas paaiškins viską detaliai, nurodys kaip dezinfekuoja ir prižiūri savo kosmetikos priemonės.
  2.  Jei vis dėlto kyla įtarimų, arba kažkas kitas užsakė visažisto paslaugas Jums, visada pasiimkite su savimi blakstienų tušą ir mėgstamą lūpdažį.
  3.  Na, o blogiausiu atveju, visada galite paprašyti naudoti tik savo asmenines kosmetikos priemones atlikti makiažui.

Dezinfekcija namuose

  • Prieš darantis bet kokį makiažą ar tiesiog padengiant veidą drėkinamuoju kremu būtinai nusiplaukite švariai rankas.
  • Reguliariai išplaukite savo naudojamus šepetėlius, keiskite kempinėles bent jau kas 2-3 mėnesius.
  • Bent kartą į pusmetį pašalinkite viršutinį kompaktinių presuotų priemonių sluoksnį, tai galite padaryti tiesiog stipriau patrynę su švaria servetėle.
  • Neleiskite naudotis priemonėmis kitiems žmonėms.

Profesionalus priemonių dezinfekavimas

Kreminiai produktai (makiažo pagrindai paletėje, skaistalai, šešėliai, lūpdažiai)

Visada reikiamas kiekis paimamas mentele ant maišymo paletės. Po atlikto makiažo visi naudoti produktai nupurškiami alkoholiu (geriausiai naudoti spiritą), paliekami nudžiūti atidarius pakuotes.

Pieštukai

Po kiekvieno naudojimo nudrožiamas, purškiamas alkoholiu (spiritu).

Sausi produktai (bronzantai, skaistalai, kompaktinės pudros)

Pašalinamas virštutinis sluoksnis nubraukiant jį servetėle, purškiamas alkoholis ir paliekama išdžiūti.

Šepetėliai

Po kiekvieno naudojimo išplaunami su šiltu vandeniu ir muilu, išdžiūvę nupurškiami specialiu šepetėliams skirtu valikliu, nes jų sudėtyje yra alkoholio arba spiritu. Nepatarčiau profesionaliam makiažui naudoti natūralių šerelių šepetėlių, nes juos dezinfekuojant alokoholiu pažeidžiamas plaukas ir šepetėliai greitai susigadins.

Iš tiesų, saugiausia kiekvienam klientui naudoti naują šepetėlių rinkinį. Bet koks greitas makiažo šepetėlių valymas su savaime išdžiūstančiais valikliais yra tik tam, kad tuo metu apsaugotumėte savo kosmetikos priemones.