
Pirmojoje dekoratyvinės kosmetikos asortimento dalyje buvo aptartos akių ir lūpų priemonės. Trumpas gidas leidžia lengviau susigaudyti, kokios yra pagrindinės kosmetikos priemonių grupės, antrojoje dalyje kalbėsime apie veido odai ir antakiams skirtus produktus.
Makiažo bazė
Pagrindinis makiažo bazės tikslas užtikrinti, kad kitos makiažo priemonės pasidengtų lengvai ir tolygiai, o efektas išliktų tiek kiek reikia. Dažniausiai makiažo bazes naudoja profesionalūs visažistai atlikdami proginius, vestuvinius, mados ar foto makiažus, tam kad odos tekstūra atrodytų nepriekaištingai, o makiažo priemonių spalvos būtų intensyvios ir sodrios. Galime išskirti tris pagrindines bazių rūšis pagal padengimo sritis: veido, akių ir lūpų bazės. Makiažo bazės pagal sudėtį: kreminės, skirtos drėkinti odą ir silikoninės, tinkamos mišriai, riebiai odai. Pagal odai suteikiamą efektą: matinį, spindesio, neutralizuojantį esamą odos spalvą.
Maskavimo priemonės
Makiažo pagrindas ne visada sugeba sėkmingai paslėpti visus odos nelygumus, spuogus, pigmentines dėmes. Iš tiesų, geriau naudoti lengvesnės konsistencijos makiažo pagrindą, o defektus užmaskuoti su specialiomis priemonėmis – maskuokliais. Taip išgausime vientisą veido spalvą, be matomų odos trūkumų, bet pati oda nebus perkrauta priemonėmis.
Makiažo pagrindas ir sausos veido pudros
Veido odos spalvai sulyginti ir paslėpti nedidelius trūkumus gali būti naudojamos tiek skystos konsistencijos priemonės, tiek sausos – mineralinės pudros. Skysti ar sausi makiažo pagrindai skiriasi savo maskavimo stiprumu. Dažniausiai ant pakuotės galima rasti užrašus: silpnas, vidutinis arba stiprus/pilnas maskavimas. Jei oda yra lygi, be nepageidaujamų spuogelių, nėra pigmentinių dėmių, išsiplėtusių kapiliarų, paakių oda atrodo skaisti galima rinktis lengvo maskavimo makiažo priemones. Jei oda turi daug trūkumų vertėtų rinktis stipresnio maskavimo priemones.
Taip pat kaip makiažo pagrindas gali būti naudojamas BB kremas.
Fiksuojančios sausos pudros būna kompaktinės arba birios. Moterys, kurios turi itin sausą odą arba siekia, kad makiažo pagrindas sukurtu drėgnumo efektą, gali nefiksuoti veido biria pudra. Riebios odos savininkėms, atvirkščiai, fiksavimas leidžia kontroliuoti odos riebalavimąsi, nes suteikia matinį efektą.
Šių pudrų atspalvis turi derėti su odos spalva, tačiau galima naudoti ir permatomas, nepaliekančias spalvinio pėdsako pudras.
Modeliavimo priemonės dabar yra itin populiarios. Galima rinktis tarp skystų, kreminių, sausų – birių arba kompaktinių. Sausos modeliavimo priemonės dažniausiai vadinamo bronzantais. Bronzantai dažniausiai būna šilto atspalvio priemonės, kurių pagrindinis tikslas odai suteikti lengvą įdegio įspūdį, išryškinti skruostikaulius, žandikaulio zoną, optiškai susiaurinti ar padidinti nosį, kaktą. Šalto atspalvio modeliavimo priemonės skirtos stipresniam veido formų koregavimui.
Tačiau, jei turite vienu atspalviu ar dviem tamsesnę įprastą sausą kompaktinę ar skystą pudrą galite atlikti modeliavimą ir su šiomis priemonėmis. Pagrindinis modeliavimo principas yra šešėlių pagalba sustiprinti įdubimo arba iškilumo įspūdį.
Skaistalai
Žvilgtelėję į mažą vaiką galime pamatyti, kad jo žandukai yra švelniai įraudę. Naudojant stipriai maskuojantį makiažo pagrindą suvienodiname visą veido odos spalvą, todėl natūralus raudonis yra užmaskuojamas. Taigi, pagrindinė skaistalų paskirtis ir yra atgaivinti veido spalvą, suteikti gyvybingumo, natūralumo.
Skaistalai skirstomi į:
- Sausus
- Skystos konsistencijos, kreminius.
Skystos konsistencijos skaistalai suteikia natūralesnį įvaizdį. Jie naudojami tiesiai ant skysto makiažo pagrindo arba jei oda yra nepriekaištinga, gali būti tepami tiesiai ant odos ir lengvai išsklaidomi makiažo kempinėle arba šepetėliu.
Sausi arba kitaip presuoti skaistalai naudojami tik ant skysta kremine pudra padengtos odos. Taip išgaunama sodresnė spalva, skaistalai tinkamai pasiskirsto ant odos.
Skaistalų spalvą nulemia lūpų dažų spalva ir bendras makiažo stilius. Prie itin ryškaus akių makiažo nereikėtų derinti ryškių skaistalų ir atvirkščiai jei akių ar lūpų makiažas švelnesnis gali labiau pabrėžti skruostus.
Skaistalų reikėtų atsisakyti moterims, kurios turi daug išsiplėtusių kapiliarų veido srityje, taip pat dažnai vargina skruostų raudonis.
Antakių formavimo priemonės
Šiuo metu kosmetikos parduotuvės siūlo itin platų antakiams formuoti reikalingų produktų asortimentą. Galime pasirinkti naudoti: šešėlius, pieštukus, gelius, skystus dažus. Skirtingos priemonės sukuria skirtingą efektą, tačiau pagrindinė užduotis yra pasirinkti tinkamą atspalvį, kuris derintųsi prie plaukų, odos spalvos. Taip atlikta antakių korekcija nepriklausomai nuo priemonės atrodys natūraliai ir derės prie viso įvaizdžio. Dažniausiai birūs produktai naudojami išgauti lengvesnės tekstūros efektą, o skysti ar gelio pavidalu sukurti – leidžia brėžti tikslesnes linijas, yra intensyvesnės spalvos.
Juodaplaukėms moterims reiktų rinktis tamsiai rudo atspalvio antakių formavimo priemones, nes dažnai itin sodrios juodos spalvos priemonės atrodo nenatūraliai, sendina.
Hi, very nice website, cheers!