Kosmetikos parduotuvėse dabar itin didelis pasirinkimas įvairiausių produktų. Kiekvienas iš jų pasižymi tam tikromis savybėmis, tekstūra, sukuriamu efektu. Tačiau visus juos galima suskirstyti į
kelias pagrindines grupes: makiažo priemonės skirtos veido, akių ir lūpų makiažui. Pirmojoje dalyje kalbėsiu apie makiažo produktus skirtus akims ir lūpoms, o antrojoje – veidui. Jei pirmą kartą apsipirkinėsite – galite pasirinkti tris produktus iš kiekvienos kategorijos. Jei turite itin didelę kolekciją ir norite ją sumažinti taip pat galite surasti tris mėgstamiausius produktus iš kiekvienos grupės. Toks būdas leidžia efektyviausiai išnaudoti tai, ką turite savo kosmetinėje.

Akių makiažo priemonės

Įprastai akių makiažo priemonės skirstomos į sausas ir skystas. Sausos makiažo priemonės dar gali būti birios arba kompaktinės.

Zivile_makeup akiu makizo priemones lentele

Žvilgtelėję į kelias skirtingas kompaktinių ar birių šešėlių paletės pastebėsite, kad šešėliai sukuria skirtingus efektus: matinį, satininį ar perlamutrinį. Geriausia rinktis šešėlių rinkinius, kuriuose yra nors viena matinė spalva. Tokios paletės universalesnės, jomis lengviau naudotis, patogiau išgauti norimą akių makiažo įvaizdį. Birūs arba dar kitaip pigmentiniai šešėliai pasižymi sodresne spalva.

Zivile_makeup seseliai

Pigmentai gali būti naudojami ne tik kaip šešėliai, bet ir skaistalai vakariniam proginiam makiažui. Skystos, kreminės, gelinės konsistencijos priemonės gali būti naudojamos kaip šešėlių pagrindas ir derinamos su sausais šešėliai. Dažnai kreminiai šešėliai būna atsparūs vandeniui, todėl tokius šešėlius reikėtų rinktis jei akys jautrios, ašarojančios, akys yra gilios arba su užkritusiu voku.

Akių apvadai ir pieštukai

Zivile_makeup akiu apvadai lentele

Akių pieštukai gali būti kieti, minkšti ir vandeniui atsparūs. Minkšti pieštukai (angl. kohl) yra lengvai retušuojami. Tokiu pieštuku nubrėžtą liniją galima retušuoti ir taisyti, išsklaidyti kaip šešėlių pagrindą. Kaip ir kitos vandeniui atsparios makiažo priemonės, taip ir vandeniui atsparūs akių pieštukai dažniausiai naudojami gilioms akims, kurios turi užkritusį akies voką arba akių vokai linkę riebaluotis.

Kietesni pieštukai naudojami pabrėžti aštresnes linijas. Spalvą galite rinktis derinant akių šešėlių atspalvį. Dienos metu reikėtų vengti ypač sodrios juodos spalvos apvado, geriau rinktis tamsiai pilkus, rudus pieštukus.

akiu pravedimas

Skysti akių apvadai gali būti su plunksnele arba kietu aplikatoriumi. Su plunksnele galima išgauti itin ploną apvadą, tuo tarpu su kietu aplikatoriumi kiek storesnį, kietą aplikatorių naudoti žymiai paprasčiau, nei plunksnelę Geliniai, kreminiai akių apvadai yra naudojami su kietu kirstu šepetėliu. Sausi apvadai atrodo lyg šešėliai, tačiau juos naudoti reikia su drėgnu teptuku. Taip tepami šešėliai įgauna kreminį efektą.

Blakstienų tušas

Blakstienų tušas kaip ir lūpdažis ar lūpų blizgis yra iš tų makiažo priemonių, kurias rasime kone kiekvienos moters kosmetineje. Dėl šio produkto populiarumo kosmetikos parduotuvėse galima rasti įvairiausių rūšių blakstienų tušų. Dar viena priežastis, kodėl galime rasti tiek daug skirtingų rūšių yra ta, kad blakstienų tušo pasirinkimas yra labai individualus. Visų pirma priklauso nuo efekto, kurį norite išgauti ir nuo jūsų pačių blakstienų tipo: vešlios, retos, ilgos, trumpos ar riestos jos yra. Na, paskutinis kriterijus yra akių jautrumas.

Blakstienų tušai skirstomi į:
• Vandeniui atsparius (ang. Waterproof);
• Paprastus, vandeniui neatsparius.

Vandeniui atsparius tušus reikėtų naudoti tik ypatingomis progomis, dėl specialios vandeniui atsparios formulės tušas padengia blakstienas ypač stipriai ir blakstienos negali gauti oro, sausėja, o valantis makiažą reikia naudoti stipresnes priemones, dėl to gali iškristi daugiau blakstienų. Ypač jautrioms akims reikėtų ieškoti specialių tušų, ant kurių įpakavimo nurodyta, kad skirti jautrioms akims (ang. sensitive). Pastarųjų galiojimo laikas būna trumpesnis.

Blakstienų tušų aplikatoriai skirstomi į:
• Silikoninius;
• Natūralaus pluošto.

Taip pat skiriasi ir aplikatorių forma. Paveikslėlyje pateikiami pagrindinės šepetėlių formos.

Zivile_makeup blakstienu tuso rusys

Aplikatoriaus forma labiausiai priklauso nuo gamintojo, taip pat galima rasti daugiafunkcinių šepetėlių, kurie ne tik ilgina bet ir tankina blakstienas. Pagrindinė taisyklė pagal kurią reikėtų rinktis tušą tai yra akies dydis – mažoms akims reikėtų rinktis aplikatorius, kurie yra mažesni savo apimtimi, o didesnėms – didesnius, bei efektas, kurio norite pasiekti.

Lūpų dažai

Zivile_makeup lupdaziu rusys

Lūpų pieštukas skirtas koreguoti lūpų kontūrą ir apsaugoti, kad lūpų dažai ar blizgis nesubėgtų į aplinkui lūpų kraštą esančias raukšleles. Teoriškai, jis turėtų būti vienu ar dviem tonais ryškesnis nei lūpų dažai, bet tikrai nesuklysite pasirinkusios ir tokios pačios spalvos ar permatomą lūpų pieštuką.
Lūpų dažai skirti suteikti lūpoms norimą atspalvį bei efektą (matinį, satino švytėjimo, perlamutro).
Lūpų blizgiai skirti suteikti lūpoms žvilgesio (skaidraus, blizgaus arba perlamutrinio) kartu gali suteikti ir papildomos spalvos. Blizgiai taip pat suteikia putlumo, drėgnumo įspūdį. Lūpų pieštukus galite naudoti tiek su lūpų dažais, tiek su blizgiais. Padengią pieštuku visas lūpas ir patepę blizgiu galėsi mėgautis norima spalva ilgesnį laiką.