Kas yra tas stebuklingasis BB kremas?

Tai lengvos tekstūros, daugiafunkcinis kremas, kurio pagrindinė paskirtis drėkinti ir maskuoti odos trūkumus. Taip pat gali apsaugoti nuo UV spindulių, sumažinti smulkias raukšleles bei sukurti natūralų odos švytėjimą.

Azijos paslaptis

Zivile_makeup pirmasis bb vokietijoje1960sBB kremo (ang. Blemish Balm/Beauty balm) formulė pirmą kartą buvo sukurta Vokietijoje 1967 m. kada daktarė Christine Schrammek rinkoje pristatė pirmąjį BB kremą – Blemish Balm (The original). Visiškai natūrali sudėtis turėjo sėkmingai gydyti, nuraminti sudirgusią odą, paslėpti nepageidaujamus spuogus, poras, kapiliarus, pigmentines demes po veido odos valymo ar plastinių operacijų atliktu lazeriu. Vėliau apie 1980 m. produkto formulė buvo šiek tiek pakeista Korėjoje ir paplito kaimyninėse šalyse: Taivane, Japonijoje, Kinijoje, o vėliau ir visoje Azijoje. Pirmosios kremą pradėjo naudoti korėjietės aktorės ir tai buvo didžiulė jų grožio paslaptis. Kosmetikos gamintojai Korėjoje didelį dėmesį skyrė būtent Azijos rinkai, todėl BB kremai ne pasižymi dideliu spalvų pasirinkimu. Dažniausiai galima rasti skirtus šviesiai ir vidutiniai odos spalvai tinkančius atspalvius. Daugelis produktų sukurti taip, kad prisitaikytų prie odos spalvos.
Ar vyrai gali naudoti BB kremą? Kodėl gi ne. Tačiau turbūt labai retai sutiksi vyrą kosmetikos parduotuvėje, kuris renkasi kokio atspalvio kremas jam labiau dera, o jei ir sutiksime greičiausiai šis vyras rinksis kremą savo mylimajai moteriai. Tačiau Korėjoje visiškai priešingai. Populiarūs šou, muzikos, kino, teatro atstovai, vyrai reklamuoja BB kremus, o turėti juos ant kosmetinio stalelio visai ne keistenybė, o labiau kasdienybė.

BB kremų įvairovė

Nepamirškime ir CC kremų (ang. Color Control cream). 2010 m. Rachel Kum CC pristatė pirmąjį CC kremą – Rachel K CC Cream, Singapūre. CC kremai pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis kaip ir BB kremai, tačiau jiZivile_makeup_rachel_k_cc_kremase buvo sukurti tam, kad kartu intensyviau koreguotų odos spalvą. Pavyzdžiui, kremas turintis žalios spalvos pigmentą bus tinkamas veido odai kuri linkusi rausti, matyti išsiplėtę kapiliarai. Žalios spalvos pigmentas neutralizuoja paraudimą suteikdamas odai sveiką švytėjimą.

AA kremai (angl. Anti-Aging) – kaip ir BB kremai – drėkina ir maitina odą. Sudėtyje esantys antioksidantai ir kitos senėjimą stabdančios medžiagos padeda išlaikyti veido elastingumą, mimikos raukšlių atsiradimą. Tačiau, kiek šie kremai stabdo raukšlių atsiradimą ir jaunina odą išties sunku atsakyti. Visgi, moterims, kurios turi brandžią ir dehidratuotą odą vertėtų rinktis būtent šiuos kremus vien dėl to, kad pastarieji turtingesni maitinančiomis ir drėkinančiomis savybėmis nei įprasti BB kremai. Tinkamai drėkinama ir maitinama oda savaime atgauna prarastą elastingumą, tampa skaistesnė.

DD kremai (angl. Daily Defense) – pasižymi tokiomis pat savybėmis bei konsistencija kaip ir BB kremai. Teoriškai turėtų apjungti AA, BB, CC kremus į vieną produktą. DD kremai pasižymi stipresnėmis drėkinančiomis savybėmis ir skirti ypač išsausėjusioms viso kūno vietoms (pėdoms, alkūnėms).

Visažisto patarimas

Ar tikrai realybėje galime matyti didelį skirtumą tarp visų šių rūšių kremų? Greičiausiai, kad ne. Nesivadovaukite vien pavadinimais AA, BB, CC ar DD ir standartiniais aprašymais. Daugelio kosmetikos gamintojų produktai turi tik jiems būdingas savybes, todėl renkantis, visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį į savo odos tipą, spalvą ir vėliau nuspręsti kokio galutinio efekto norite. Pavyzdžiui, jei neturite ryškių raudonų ar kitos spalvos dėmių ir norite tik lengvai pakoreguoti odos spalvą – rinkitės paprastą BB kremą su vidutine UV apsauga. Jei neturite nei vieno iš šių kremų, bet norite išgauti panašų efektą, galite sumaišyti lygiomis dalimis savo kasdieninį kremą su makiažo pagrindu ir gausi lengvos tekstūros makiažo pagrindą, kuris puikiai tiks dieniniam makiažui.

BB kremai Europoje

Bet visgi, dar kartą grįžkime prie BB kremų istorijos apžvalgos. Pirmieji BB kremai Europą ir Amerikos žemyną pasiekė tik 2012 m. ir akimirksniu tapo itin populiaria preke. Kremai pasižymėjo dviem pagrindinėmis savybėmis – maitinančia ir suteikiančia odai glotnumą ir švelnumą. Bet didelis produkto populiarumas lėmė, kad dabar kosmetikos parduotuvėse galime rasti įvairių rūšių, savybių, skirtingą efektą suteikiančių BB kremų. Visgi, ar galime rasti skirtumų tarp BB kremų, kurie gaminami Europoje bei Amerikoje ir azijietiškų. Kritikai teigia, kad azijietiškų BB kremų sudėtis daug natūralesnė, todėl jie išlaikė pirminę gydomąją ir odą puoselėjančią savybę, o europietiškų BB kremų pagrindinė savybė tėra suteikti odai laikino žvilgesio ir glotnumo.

Visažisto patarimas

Nors viena iš BB kremų savybių yra drėkinti ir maitinti odą, todėl būtų galima praleisti kasdienį maitinantį kremą, visgi, to vertėtų nedaryti. Geriau BB kremą tepti ant švarios, pamaitintos Jums tinkamu kremu veido odos. Gerai tinkantis maitinantis kremas leis užtikrinti, kad oda atrodys sveikai ir žvilgančiai, o BB kremas tiesiog pridės daugiau gyvybingumo, leis suvienodinti viso veido odos spalvą. Taip, pat jei žadate daug laiko praleisti lauke, degintis paplūdimyje esant itin saulėtai dienai reikėtų naudoti papildomą apsaugą nuo UV spindulių, nes daugumą BB kremų ant veido rekomenduojama tepti kuo plonesniu sluoksniu, kurio kiekis gali būti per mažas užtikrinti reikiamą apsaugą nuo saulės.