Aš dažnai paklausiu savo klienčių kas Jų nuomone dabar yra ypač madinga, arba kam atlikdamas makiažą visažistas turėtų skirti daugiausiai dėmesio. Ir beveik kiekviena pirma pamini ryškius, tikslių, griežtų formų antakius. Ne naujiena, kad galime atsisakyti akių ar veido makiažo, bet visada turime tvarkingai atlikti antakių korekciją. Jei antakių forma ir spalva dera su kūno, plaukų atspalviu veidui ir bendram įvaizdžiui įnešamas balansas, žvilgsnis tampa gilesnis, veido forma taisyklingesnė. Elegantiški antakiai sukuria įspūdį gražų estetinį įspūdį.

Kaip rasti tą formą, kuri tiks Jums? Atliekant bet kokią korekciją geriausia visada laikytis natūralios antakių formos, ją pakoreguojant ir suteikiant daugiau išraškingumo. Žemiau pateiktos schemos padės ne tik kosmetiniu būdu (naudojant kompaktinius šešėlius, gelį ar pieštuką) suformuoti antakius, bet ir tada kai namuose norėsite nereikalingus plaukelius išpešioti pincetu ar vašku.

Aptarkime pagrindinius žymėjimus schemose, o vėliau suprasime kuo šios dvi schemos skiriasi. Raidės a-b-c ir skaičiai 1-2-3 atitinka tris pagrindines antakio dalis (pvz. a – antakio pradžia, b – aukščiausias taškas, c – pabaiga). Tokia pati seka pateikta ir schemoje su skaičiais.

Zivile_makeup_antakiu formos schema 3

Daugelis klasikinių makiažo knygų pateikia schema, kuri pavaizduota dešinėje. Pagrindinis skirtumas tarp dviejų schemų yra atskaitos taškas. Klasikinėje schemoje teptukas ar pieštukas pridedamas prie nories krašto, tada praeina per akies kamputį ir pakyla iki antakio linijos.Tokiu būdu surandamas pradžios taškas (1). Aukščiausias taškas (2) randamas vėl nubrėžiant nematomą liniją nuo nosies krašto per akies rainelės centrą, o antakio pabaiga sutampa su akies išoriniu kraštu (3). Schemoje kairėje matome, kad atskaitos tašas prasideda ant nosies sparnelio, aukščiausias (b) taškas randamas ties išorine rainelės dalimi, o pabaiga – sutampa su akies krašteliu, kur atskaitos taškas taip pat nosies sparnelis.Kokį vizualų skirtumą turi skirtingomis schemomis suformuoti antakiai. Jei formuosime antakius pagal pirmąją schemą aukščiausias antakių taškas bus pasislinkęs nuo akies centro į dešinę, Akis vizualiai praplatės, akių zona bus didesnė. Sąlyginai visas antakis bus ilgesnis, nes atskaitos taškas yra toliau. Atliekant klasikinę korekciją antakio forma ir ilgis šiek tiek sutrumpėja, aukščiausias taškas labiau iškyla taigi arka tampa ryškesnė, griežtesnė.

Keli patarimai jeigu:
1. akys arti viena kitos – antakių pradžią nustatant naudokite antrąją schemą. Jei toli – pirmąją.
2. turite plačią kaktą – aukščiausią tašką formuokite naudodamiesi antra schema. Pakėlus antakio linkį optiškai sumažės kakta.
3. veidas yra itin pailgas, geriausia neformuoti ryškaus aukščiausio taško. Tokiam veidui labiau tinka tiesūs antakiai, be arkos.

Antakių formavimo priemonės

Turint vešlius, tamsius antakius koreguoti jų formą reikėtų pirma išpešiojant nereikalingus plaukelius pincetu ar vašku, tačiau jei antakiai nėra ryškūs, silpni, jų nedaug, o tam tikrose vietose išvis nėra plaukelių, tada galima formuoti naudojant kosmetines priemones: šešėlius, antakių pieštuką, gelį ar skystus antakių dažus. Arba pasirenkant ilgai išliekančias priemones – mikropigmentacija, permanentinė korekcija.

Antakių spalva

Naudojant ilgalaikes formavimo priemones antakiai turės atspalvį ir jo koreguoti stipriai nebereikės atliekant makiažą. Tačiau jei naudosite kosmetines priemonės, antakių spalvos pasirinkimas tampa sunkiu klausimu. Renkantis antakių spalvą didžiausią dėmesį reikia atkreipti į plaukų atspalvį, tik vėliau į paties makiažo tematiką, sodrumą, spalvinę gamą. Derinant antakių spalvą su plaukų spalva reikia laikytis taisyklės „vienas minus, vienas plius. Ką tai reiškia? Antakių spalva turi arba atitikti plaukų spalvą arba būti tonu šviesesnė arba išskirtinais atvejais tonu tamsesnė nei plaukų spalva. Tamsiaplaukėms geriau rinktis ypač tamsią rudą spalvą nei visiškai juodą. Ir priešingai – šviesiaplaukėms reikėtų vengti ypač geltonų atspalvių, geriau rinktis šviesiai rudą atspalvį. Grubūs tamsūs grafiški antakiai sendina, veidas atrodo piktas, kartais liūdnas. Taisyklingai sušukuoti, natūralūs, švelniai padailinti antakiai suteikia jaunatviškumo, veidas atrodo gyvybingesnis.

Taip pat reikia nepamiršti, kad aukščiausias antakių taškas turi būti ryškiausias arba tamsiausias, o antakio pradžia ir galas pustoniu šviesesni. Tai sukuria natūralių antakių iliuziją.